pühapäev, aprill 20, 2008

Kuidas hoida ennast puhtana ...emotsionaalselt, füüsiliselt ja ka vaimulikult?

- Ära vaata sinu tõeskapidamistega vastusolus olevaid saateid ja veel parem, telekanaleid.
- Loobu lugemast uudisteportraale, meelelahutus lehekülgi ja ajaviitmis kohti, mille sisu pole Piibelike põhimõtetega kooskõlas ning mis seda märku annavad.

- hakka ilmalike halbade mõjudega kohtade asemel liikuma rohkem kotades ja üritusel, mis rõõmustaksid su Isa.
- Ära lase ennast mõelda vastasoost inimesest, kes pole sinu oma. Ühel päeval kui sa seisad oma abikaasa kõrval, soovid sa olla mõelnud ainult temast.
- Ära palveta kahekesi vastassoost inimesega, kui see pole keegi su perekonnast, pastor või abikaasa või kihlatu.
- Ära fantaseeri kellesti kättesaamatust, kujutletavast ega ka tuttavast inimesest. Isegi selle inimega abielludes on oluline hoida oma mõtted puhtad kuni abieluni - ajani, kui teid üsteisele
seaduslikult antakse.
- Hoidu jagamast oma kõige isilikumaid asju teistega, eriti vastassoost inimestega, se tekitab läheudse tunnet. Jaga neid ainult vajadusel, ja usaldusväärse kristlasega, või ema, õe, truu sõbra või nõuandjaga.

- Aksepteeri fakti, et meeste ja naiste vaheline suhtlemine on palju
keerulisem kui naiste vaheline, nagu vahel arvatakse. Vastassoost poolte vahel on alati oht minna süütust suhtlemisest kaugemale, kasvõi ainult mõtetes. Jeesuse sõnade järgi on se aga abielurikkumine.
- Hoia oma suhted v
astasooga sõbralikult eemalolevad. Emotsionaalne lähedus mitte abielus olevate inimeste vahel on üha parimatest asjadest kellelegi kinkimine, kes polegi su abikaasa.
Sildid: ,


posted by Hedi @ 6:31 PM   0 comments