esmaspäev, detsember 17, 2007

Me valime eluviisi!

Oled sa kunagi mõeldnud, et sa sündisid kultuuri ja ajastusse kus sa oled ning mis mõju on sel sinule? Kas se eluviisi mudel, millega oled harjunud on taastootev ning tervislik? kas see on
loomulik?

Me seisame silmitsi mitmete ülemaailmsete kriisidega. Meie puhta joogivee varudega ei asjad head, meie kliima muutused ohustavad elanikkonda, meie toit ja elusloodus kannatab keemia all, meie metsi raiutakse, ning meid ähvardab tulevikus enegiakriis.Asi on selge: me ei saa jätkata oma mugavat eluviisi!

Meie uue ajastu leitatud mugavused on muutunud meie elu, toonud nii häid asju, mugavust, abi, meelelahutust, kui ka kiirust, tühisust, ebatervislikkust. Meil on koheseks kontakteerumiseks lainetel töötavad taskutelefonid, kodus upume keemilistesse puhastusainetsse ja videomängudesse, kõikjal ümbritsevad meid keemilised (loe: ebatervislikud) ained, ebanaturaalsed tooted ja ebaloomulik eluviis. Kui vanasti oli romantilne oodata armastuskirja mitu päeva, või vahel ka nädalat, siis tänapäeval on ühenduse saamine sellega võrreldes kordi kiirem, kuid selles puudub taoline võlu.

Peaaegu kõik meie ümber on keemiline, ebalooduslik ja mitteloomulik, nii et oleme harjunud sellise eluviisiga mäletamati kuidas elasid meie esiisad. Oleme võtnud mõtlematagi üle, selle mis meile ette söödetakse! Arvates, et see ongi ainuvõimalik eluviis. Või vähemalt parim. Või siis mugavaim. Mugavus ei tähenda aga parimat. Võiks ju arvata, et see kõik on progress või progressi nimel... Kui aga mõelda, et seesama edasi arenemine pühib meie mälust teadmised, kuidas elada tervelt, oskused ise asju teha, suhtumise mis väärtustab õigeid asju ja eluviisi asendades selle täiesti uue kuid ebatervislikumaga, oleme minu meelest teinud rohkem tagasimineku.

Ma ei pane ette et elame kõik nagu 18. või 19. sajandil, loobudes autodest, elektrist, telefonist jm. Meie rahva tervis paraneks märgatavalt kui me lihtsalt hindaksime neidsamu asju, mida meie vanavanemat elus oli. Me võime elada kõikide mugavustega maailmas kasutades ainult asju, mis tulevad meile kasuks! Meile on antud nii palju, mille eest olla tänulik, palju asju, mis teevad tõesti meie elu mugavamaks seda rikkumata. Aga on ka asju, mis teevad elu mugavamaks selle loomulikkust kompromiteerides.
Sildid:


posted by Hedi @ 6:39 PM   0 comments