esmaspäev, september 03, 2007

Freeganism

Mida sa arvaksid toidust, mis maitseb hästi, näeb kena välja, kuid... mis on tulnud prügikotist?

Ameerika Ühendriikides leidub tarbimishullustuse vastaseid, kes kutsuvad end freegan´iteks ning kes arvavad, et raiskamine on midagi, millest peaks loobuma. Nad üritavad planeeti säästa ning samuti ühiskonnas toidu vajajaid aidata, võttes kaasa suprmarketite ära visatud toitu - tihti ilusti pakendatud ja veel heas korras. Kuigi osad supermarketid annetavad tarbimiskuupäeva ületanud toidu heategevusorganisatsioonidele kasutamiseks, läheb raisku üüratutes kogustes toitu iga päev. Head toitu. Ka needsamad marketid, kust iga päev on võimalik ilustai pakendatud toitu osta koju kaasa, kehtestavad teatud normid näiteks värsketele köögi- ja puuviljadele, mistõttu läheb farmeritel või kõõgivilja kasvatajatel palju toitu raisku. Muidugi toidule kehtestavatvad normid tulenevad ka poliitilistest otsustest, kahjuks.

Äkki tasuks uurida Eesti toidukasvatajate käest, kas nende ülejääv ning normidele mitte vastav toit annetatakse? Kas see antakse sooviaile? Kas meie oma supermarketid toetavad kohalikke heategevusi annetades mahakantavaid esemeid ja toite?

Loomulikult nõuab see pisut vaeva ja pingutust. Tõstkem teema üles ühiskonnas, kust muidu hakkavad need muutused tulema?

Freegan.info

Sildid: ,


posted by Hedi @ 9:52 PM   1 comments