pühapäev, august 26, 2007


Noppeid 1983a. Nõukogude Naisest

"Arvan, et kõige ilusamaks teeb naise naiselikkus. See on: tema naiselik välimus, naiselik sisemaailm (hellus, haprus, õrnus, kaitsetus) ja naiselik usaldavus, naiivne suhtumine ümbritsevasse maailma.

Emantsipatsioon, mille eest naised, aga veelgi rohkem mehed on nii kirglikult võidelnud, on naiste vastu julm. See teeb naise mehesarnaseks. Tuletagem meelde, mille eest me kiidame naisi naistepäeval. Selle eest, et nad on nii meestesarnased. Vaadake, kui palju on meie ümber mehesarnseid naisi, jõulised, brutaalsed ja tursked, ise nahkjopedes ja pükstes, liigutusetes kandilised ja järsud, aga mehelikud ka mõttelaadilt ja hingelt.

Meil polegi muud naist kui tööl käiv naine. Me oleme maailma kõige kõrgema naiste tööhõivega ühiskond. Samal ajal me räägime väga suurest lahutumusest, vallalisuse kõrgest protsendist, väikesest iibest. Me oleme aastaid võidelnud naiste võrdsuse eest meestega, kuid mulle näib, et selle võrdsuse sildi all oleme tegelenud naiste orjastamisega.

Naise roll emana ja koduhoidjana ongi tema austusväärt sotsiaalne roll.

Üks asi on lasta naine enne uksest välja, pakkuda talle istet ja mitte kõnetada teda suits hambus. Teine on oskus näha igas naises tõelist naist, daami kui soovite, tunda end igas suhtlemissituatsioonis naisterahvaga vastutavana. Näha teda endast erinevana, huvi ja uudishimu äratavana, üllatavana. "
TÕNU OTS, ajakirjanik

Kas meil pole sellest õppida?
Naistel, kuidas tunda ennast daamina.
Ja härrasmeestel, kuidas daamidega suhelda.

Sildid:


posted by Hedi @ 10:43 PM   0 comments