neljapäev, august 23, 2007

Emotsionaalsed afäärid


Arvatakse, et kuskil üheksa afääri kümnest algab emotsionaalse külgetõmbega. Nii võib juhtuda, kui emotsionaalsed vajadused pole kaetud ja nende täitumist minnakse väljaspoolt suhet otsima. Või ollakse vastuvõtlik emotsionaalse sideme tekkimisele vastasugupoolde kuuluva inimesega. See on libe tee!

Kui sa oled oled hakanud suhtlema vastsugupoole kuuluva inimesega asendades oma suhtest puudu olevat osa, oled sa juba astunud teele, mis tihti võib viia abielurikkumiseni ja lahutuseni.

Kui mõni järgnevatest asjadest leidub sinu elus või käitumises, siis peaksi sa koheselt seisatuma ja vaatama olukorra tõsise pilguga üle ning lõpetama selle.Jeesus ütles, "Igaüks, kes naise peale vaatab teda himustades, on oma südames temaga juba abielu rikkunud." (Mt 5:28)
Kas pole karm mõõdupuu.. võrreldes maailmaga? Aga see on tõde!

Selle valgusel iga endale sooviv mõte kellestki teisest, kes ei ole SINU abikaasa, on abielurikkumine. Elnvad puhktid, mida tehakse ka taoliste mõtetega "Ta on nii veetlev" või "Ma tahaksin temaga koos aega veeta" lähevad sinna alla, minu arvates.
Ja seda Jeesuse ütlust ei tohiks valesti võtta. Kui sa oled vallaline ja too naine, kelle peale vaadatakse on samuti vallaline, siis see EI anna põhjust selle teo õigustuseks. Te ei ole omavahel abielus, seega ei ole ka õigust kedagi igatsevalt või himustades vaadata.

Nii, aga kuidas jõuda sinnani, et loobuda mõttepattudest ja teha omalt poolt kõik vajalik mitte sattumaks olukordadese, kus ahvatlused on kerged tekkima, ja seeläbi ka patt?

On igati loomulik, et me peame ettevaatlikud olema selle suhtes, kellega me suhtleme ja kuidas samuti. Siin on mõned abinõud vältimaks olukordi, millest võib välja kujuneda emotsionaalne afäär.

Ära karda kunagi, kui peaks tekkima vajadus, küsida abi ustavatelt ja usaldusväärsetelt kristlikelt nõustajatelt. Selleks võiks olla teine abielupaar, pastor, sellise tööga tegelev inimene koguduses või professionaalne kristlik terapeut. Võimalusel minge koos. Vältige ka üksi minemist vastassoost terapeudi juurde.


Mõtisklemiseks:
Ro. 8.pt. Gal 5:13-26TreyMorgan.net materjalide põhjal

Sildid:


posted by Hedi @ 9:07 PM   0 comments